Szafki ubraniowe

Szafki w pracy to idealna rzecz. Możemy w nich przechowywać ubrania robocze, drugie śniadanie lub też narzędzia pracy. Szafki ubraniowe nie tylko przydają się w fabrykach i przedsiębiorstwach wytwórczych. Równie dobrze można je wykorzystać w biurze, na basenach czy w innych miejscach, gdzie codziennie pojawiają się osoby, które potrzebują przechować różnego rodzaju rzeczy. Ostatnio bardzo popularne są szafki umieszczane na dworcach kolejowych, gdzie pasażerowie za odpowiednią opłatą mogą  zostawić swój bagaż i udać się na miasto bądź kawę. Szafki ubraniowe służą zatem nie tylko do przechowywania ubrań ale również mogą mieć inne zastosowanie.

szafy_ubraniowe_top

Od dawna szafki ubraniowe spotyka się w miejscach publicznych. Są to np. baseny, lodowiska, parki rozrywki, stacje PKP czy też PKS. Służą one nie tylko do przechowywania ubrań ale również przedmiotów osobistych czy bagażów. Szafki ubraniowe wykorzystywane w firmach troszkę się różnią od tych, które można spotkać we wspomnianych wyżej miejscach. Jak wszystkie są to szafki metalowe wykonane z bardzo solidnego tworzywa. Miejsce nie odgrywa tu znaczącej roli. Ważne jest aby do szafki zmieściło się ubranie robocze, jakieś obuwie i ewentualnie kurtka i plecak. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie i coraz częściej spotykane w małych i dużych przedsiębiorstwach. Dzięki temu pracownicy wiedzą, że na drugi dzień nie założą czyjegoś ubrania roboczego lub nie pomylą narzędzi. Każdy z osobna ma pochowane swoje rzeczy w zabezpieczonej szafce. Szafki ubraniowe zazwyczaj zamykane są na kluczyk, ale coraz częściej spotyka się szafki zamykane kodem lub bardziej zaawansowane posiadające zamek powiązany z czytnikiem linii papilarnych (takie rozwiązanie jest jeszcze rzadko stosowane).

Miejsca publiczne również wyposażane są w tego typu szafki. Należy jednak wspomnieć co nie co o ich budowie. Spotykane na dworcach PKP i PKS szafki są nieco innej budowy niż te z powyższego opisu. Są one nieco szersze i bardziej obszerniejsze. Muszą się tam zmieścić walizki, bagaże bądź plecaki turystyczne, dlatego szafki są zazwyczaj podłużne. Wyposażone są one zazwyczaj w system zabezpieczeń, co jest konieczne w miejscach o wzmożonym ruchu. Na basenach spotkamy natomiast szafki ubraniowe, które są podobne w budowie  do szafek opisanych wyżej. Jednak są pewne różnice. Jeśli chodzi o przestrzeń użytkową szafki ubraniowe spotykane w szatniach basenowych są takie same jak szafki na odzież roboczą. Jest tam na tyle miejsca, by powiesić w nich ręcznik, ubranie i wsadzić plecak i obuwie. Różnica tkwi jednak w zamkach. Szafki te zamykane są przeważnie specjalnym czytnikiem. Specjalną bransoletkę zakładamy na nadgarstek, po czym możemy iść popływać. Na lodowiskach jest podobnie. W miejscach publicznych spotykamy się często z aktami wandalizmu. Zniszczone szafki z powyrywanymi drzwiczkami. Zdarza się również, że z szafek giną różne cenne przedmioty, jednakże odpowiedzialnością za to nie możemy nikogo obarczać. To my decydujemy o tym, czy skorzystamy z szafek w miejscu publicznym. Jeśli już decydujemy się na takie rozwiązanie, to pamiętajmy aby dobrze zamknąć taką szafkę lub sprawdźmy czy jest ona w jakikolwiek sposób monitorowana lub strzeżona.

Szafki ubraniowe są przydatnym oprzyrządowaniem w każdej firmie. Spotykane w miejscach publicznych są idealnym rozwiązaniem dla turystów oraz osób przejezdnych. W wielu przypadkach szafki ubraniowe sprawdzają się również w biurach i firmach typu call center. W każdym bądź razie trzeba zachować ostrożność podczas umieszczania wartościowych rzeczy w szafkach ubraniowych, gdyż coraz częściej są one przedmiotem łatwego zarobku dla złodziei.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>