Szafki HPL

Ciekawostką ostatnio bardzo popularną są szafki HPL. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić wam krótko produkty wykonane w tej technologii. Najczęściej szafki HPL spotykamy na basenach, chociaż coraz częściej szafki wykonane w tej technologi spotyka się w innych miejscach publicznych. Dlaczego? Odpowiedź jest zadziwiająco prosta. Komfort i bezpieczeństwo.

SzafkiGeschwender-indywidualneprojekty

Skąd nazwa szafki HPL? Otóż nazwa pochodzi od materiału z jakiego wykonane są te szafki. Szafki te wykonywane są z płyt HPL. Płyta HPL to duroplastyczny laminat wysokociśnieniowy typu EDF. Utwardzona żywica poliuretanowo-akrylowa tworzy obustronnie odporną warstwę wierzchnią, której zadaniem jest ochrona przed warunkami zewnętrznymi. Pozwala to na zastosowanie płyt HPL jako trwałych elementów wypełnień balustrad balkonowych, okładzin elewacyjnych lub jako materiał do produkcji nowoczesnych mebli, w tym przypadku szafek. Szafki wykonane z płyt HPL mogą być ustawiane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Kolorystykę, wymiary szafek oraz wykonanie szafki jest jak najbardziej dostosowywane do wymagań danego klienta. Szafki takie są idealne do przechowywania takich elementów jak: odzież, obuwie, torebki, plecaki. Szafki z płyt HPL spotyka się najczęściej na kąpieliskach, lodowiskach, kręgielniach.

Warto zainteresować się tematem szafek HPL. Są one innowacyjnym pomysłem znacznie lepszym od tradycyjnych szafek wykonanych np. z drewna czy też z metalu. Płyta HPL jest odporna na uszkodzenia i przede wszystkim na warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>